De gemeente van de Bethlehemkerk heeft al heel lang een partnergemeente in Spremberg. Vorig jaar oktober waren wij uitgenodigd om het Lutherjaar samen met hen af te sluiten. 16 personen van onze gemeente zouden daar naar toe gaan. Helaas zorgde noodweer in Duitsland ervoor dat 7 personen niet verder kwamen dan de Duitse grens. De trein reed niet verder. De mensen die per auto gingen lukte het wel om de reis te maken. Samen met de gemeenteleden van de Aufersthungsgemeinde zijn we naar Wittenberg gegaan. We hebben een rondwandeling door de stad gemaakt met een gids en het Lutherhuis en de kerk bezocht.Het was een boeiend weekend. Nieuwe contacten werden gemaakt en oude opnieuw aangehaald. Als dank voor de gastvrijheid hadden we tulpenbollen meegnomen. 

20180508 Spremberg 1.jpg

Deze zijn vorig najaar bij de Auferstehungskirche in de tuin gezet. Ons werden deze twee foto's gestuurd met de vermelding dat ze genieten van de mooie tulpen.

Volgend jaar, in het jaar 2019, is onze beurt om als  Bethlehemkerk weer de uitwisseling te organiseren.

 20180508 Spremberg 2.jpg

Groet namens der Spremberggruppe, Bea Kooi en Marjan Sluiter, Hilversum mei 2018