Nashville Verklaring ondermijnt een goed gesprek

Het is te triest voor woorden dat wij als kerkenraad van de Bethlehemkerk een tegengeluid moeten laten horen over de zogenaamde Nashville Verklaring. Voor ons is het zo vanzelfsprekend dat mensen van welke geaardheid dan ook welkom zijn in onze kerk. Onze God is een God van liefde

Alle commotie rond deze verklaring doet geen recht aan waar wij als gemeente voor staan: gastvrij, betrokken en inspirerend zijn voor iedereen die onze kerk bezoekt. We omarmen diversiteit en zoeken verbinding met iedereen die hiervoor open staat. Geloven in de liefde betekent geloven in mensen, álle mensen, ongeacht hun seksualiteit of afkomst. Met anders denkenden voeren wij respectvol goede gesprekken in de overtuiging dat onze God geen van Zijn schepselen zal willen uitsluiten.

Dit tegengeluid maken we ook zichtbaar door een regenboogvlag te laten wapperen aan onze vlaggenmast.

Namens de kerkenraad,

Paul-Dirk van Buuren

 

Op zondag 13 januari zingen we samen in de Bethelhemkerk alle coupletten van het lied:

Ongestraft mag liefde bloeien, vrijuit zoeken naar de zon. Liefdes loop verdraagt geen boeien: laat haar stromen als een bron! Lees hier de volledige tekst.

Ook ds. René de Reuver, scriba generale synode PKN, betreurt de naar Nederland overgewaaide Nashville-verklaring, lees meer ....